CLOSED POLLING THE MEMBERS OF THE GROUP

nataliplus
posted: 447 days ago
Dear friends! I want to ask you one question: do you want to hold competitions in this group and in which categories? I see that very few people take part in the last competition. If you do not want to compete more, the group will be just passive. You will add to it your work dedicated to the cinema and everything. What do you think about it?

Дорогие друзья! Я хочу выяснить у вас один вопрос: хотите ли вы проводить соревнования в этой группе и по каким категориям? Я смотрю что очень мало человек принимает участие в последнем соревновании. Если вы не хотите больше соревноваться, то группа будет просто пассивной. Вы будете добавлять в нее свои работы, посвященные кинематографу и все. Что вы думаете по этому поводу? 
p01s0n_l1p5_0f_bl0od
Sure. I think that I would  play the categories as Best horror, best comedy, best drama, you know based on the Genre 

Otherwise, the way you guys are doing things are great. You Just need to advertise more. That may be where the problem lays. 

Make Competitions that take credits and open it to everyone leave a link to the group in the description. Create Maybe an icon challenge so that folks can plaster the group name all over blingee,Post blingees into the artistic competition with the group logo on them and link the blingee to the group. 

Make Sure that your group name is seen every where that people go on blingee. Thats how big companies get people to buy products in the store. The more members, the more people that join the challenges. 

You don't have to do it this way. Its just a suggestion. You are an awesome group Manager. Ijust don't think enough people know about the group, that's all.

-----------------------------------------------------------------

Конечно. Я думаю, что я буду играть в категории как лучший ужас, лучшая комедия, лучшая драма, вы знаете, основываясь на жанре

В противном случае, как вы, ребята, делаете то, что здорово. Вам просто нужно больше рекламировать. Это может быть проблема.

Составьте конкурсы, которые берут кредиты и открывают их всем, оставляют ссылку на группу в описании. Создать Может быть, вызов значка, чтобы люди могли замаскировать имя группы по всему blingee, Post blingees в художественное соревнование с логотипом группы на них и связать blingee с группой.

Убедитесь, что ваше имя группы видно каждый раз, когда люди идут на blingee. То, как крупные компании заставляют людей покупать товары в магазине. Чем больше членов, тем больше людей присоединяется к вызовам.

Вам не обязательно это делать. Это просто предложение. Вы удивительный менеджер группы. Я просто не думаю, что люди знают о группе, вот и все.
nataliplus
Thank you, Sarah, I appreciate your opinion.
lubovl
posted: 446 days ago
Добрый день, Наташа! Мне нравится участвовать в соревнованиях в этой группе. Последнее время я отсутствовала по уважительной причине. У меня родилась внучка с проблемами при рождении, поэтому я уезжала, чтобы помочь дочери. Сейчас я вернулась и готова участвовать в соревнованиях. Хотелось, бы чтобы группа была активной. Всего доброго, Наташенька. 

Good afternoon, Natasha! I like to participate in competitions in this group. Last time I was absent for a good reason. I had a granddaughter with birth problems, so I left to help my daughter. Now I'm back and ready to compete. I would like to have the group active. All the best, Natasha.

Я хочу сказать ещё по поводу сроков подачи работ. Мне, например удобно когда указывается точная дата последнего дня срока. Это дисциплинирует. Тогда можно рассчитывать время, ведь многие участвуют и в других группах. А так неопределённость срока расхалаживает, да и забываешь, когда было начато соревнование и приходится считать когда заканчивается неделя. Возможно это мелочи, но по опыту в других группах, я точно знаю это важно. 

I want to say more about the timing of the submission of works. For example, it is convenient for me when the exact date of the last day of the period is indicated. It disciplines. Then you can count the time, because many participate in other groups. And so the uncertainty of the term is stifling, and you forget when the competition was started and you have to count when the week ends. Perhaps it's trivia, but from experience in other groups, I know for sure it's important. 
rainbowgyrl
PLEASE DON'T CANCEL, I think we all get a little busy or have other obligations BUT like Sarah says advertise more.KISSES
BBB338
I agree with all of the suggestions above--plus you need best actess and/or actor caagory! More advertisement is important!
piedad5007
Hello Natasha, please do not cancel the challenges, I like it a lot as you lead the group, I think you should invite other people to participate in the group. Kisses
nataliplus
posted: 444 days ago
Dear friends! Thank you very much for your comments on this issue. Your opinion is very important to me. I will listen to your advice and try to advertise our group more. I wish all the participants in my group a good mood and success in their work. I hug and kiss. Natasha.

Дорогие друзья! Спасибо вам большое за ваши высказывания по данному вопросу. Ваше мнение для меня очень важно. Я прислушаюсь к вашим советам и постараюсь больше рекламировать нашу группу. Я желаю всем участникам моей группы хорошего настроения и успехов в творчестве. Обнимаю и целую. Наташа.
nataliplus
posted: 444 days ago
********** CLOSED *******************

In the Spotlight

gothic art

created by: mizzstina

Put your Blingee here!